Długopis ścieralny, czyli estetyczne notatki

Ścieralny długopis, czyli ulepszony zwykły długopis, który zyskał popularność w ostatnich latach. Kojarzy nam się przede wszystkim z wiekiem przedszkolny, gdzie często dzieci, ucząc się pisać, popełniają literówki lub po prostu robią błędy. Każdemu z nas przecież zdarzy się jakiś błąd podczas pisania, dlatego jest to świetne rozwiązanie. Utrzymując pełną estetykę w notatkach, jak i oszczędzając miejsce na papierze, jesteśmy w stanie dużo szybciej odnaleźć się w tekście. Sprawdzi się nie tylko w pracy biurowej, ale w każdej, gdzie zapisujemy, ważne informacje na papierze. Warto się w niego zaopatrzyć!

NIEWIDZIALNY TUSZ

Długopis ścieralny jak działa? Tusz składa się z pigmentu, aktywatora koloru, komponentu przezroczystości. Do tego wszystkiego na końcu długopisu znajduje się gumka do wymazania tekstu. O dziwo tusz tak naprawdę nie zostaje całkowicie usunięty z karki papieru. Poprzez podgrzanie napis staje się przeźroczysty. Można to sprawdzić w łatwy sposób, który niesie nawet za sobą edukacyjną wartość. Wystarczy wziąć pojemnik ze specjalnym atramentem i po podgrzaniu go zapalniczką stanie się przeźroczysty.

Jednak może zdarzyć się tak, że wymazaliśmy ważną informację, której nie możemy sobie przypomnieć. Analogicznie, gdy poprzez ciepło nasz tusz znika, to gdy schłodzimy specjalny atrament, on znowu się pojawi. Większość producentów podaje, że musi to być temperatura minusowa. Takie długopisy możesz znaleźć w sklepie!

DLACZEGO WARTO Z NIEGO KORZYSTAĆ?

Zalety:

  • Szybko można skorygować błąd bez zbędnego, przekreślania czy używania kolektora.
  • Świetnie się sprawdzi dla dzieci leworęcznych i osób, które bardzo szybko piszą, ponieważ posiada szybko wysychający tusz.
  • Pisanie na papierze lub też w zeszycie jest przyjemnością. Ścieralny długopis nie przebije przez kartki. Przez co jesteśmy w stanie utrzymać wszystkie zapiski w pełnym ładzie.
  • Kolejną funkcjonalnością, są gotowe wkłady, w porównaniu ze zwykłymi długopisami, gdzie jesteśmy zmuszeni kupić nowy w sklepie, tutaj musimy tylko wymienić wkład. Świetna opcja, dla tych, co chcą troszczyć się o środowisko i wyrzucać jak najmniej plastiku. Oszczędność pieniędzy jest też dużym atutem w tym przypadku.

Wady:

  • Długopisem ścieralnym nie zaleca się wypełniania dokumentów urzędowych. Swoją rolę spełnia przy rozwiązywaniu krzyżówek, własnych pamiętnikach, czy też zapiskach w biurze.
  • Ważne notatki, jak i informacje, należy zapisywać trwalszą metodą. Długopis ten nie jest odporny na wahania temperatury przez właśnie tusz, który w sobie posiada.

Gdzie można kupić długopis?

Ze względu na jego dużą popularność w ostatnim czasie, każdy sklep z artykułami biurowymi powinien go posiadać. Jeśli nie będzie dostępny, w grę wchodzi internet. Do wyboru jest dużo wersji kolorystycznych, jak i różnego rodzaju kształtów. Pamiętajmy, że jeśli chcemy używać go przez długi czas, dobór odpowiedniej wagi, kształtu jest bardzo ważną rzeczą, ponieważ pisanie po prostu będzie nasz szybciej męczyć.

PODSUMOWANIE

Jeśli jesteśmy fanami krzyżówek, pisania własnych pamiętników, dzienniczka czy też po prostu łamigłówek, ten gadżet świetnie się sprawdzi. Długopis tak naprawdę nadaje się dla każdego. Nie zapomnijmy jednak, żeby ważne informacje, rzeczy zapisywać metoda, która jest odporna na wahania temperatury. Bo po prostu zostawiają zeszyt, kartkę na słońcu nasz napis zniknie, poprzez ciepło. Problematyczne będzie przywrócenie naszych notatek, ponieważ jedynym rozwiązaniem będzie włożenie tego zeszytu do zamrażarki. Większość producentów deklaruje, że napisy wracają do dawnej widoczności przy temperaturze około -10°C.