allegro

Jak prawidłowo opisać produkt na Allegro?

Zaletą każdego portalu aukcyjnego jest to, że każdy może dokonać transakcji na takim samym poziomie. Dzięki temu klienci kupują produkty dlatego, że chcą, a nie na podstawie wyrobionej marki sprzedającego. Są oczywiście opcje, które mogą podnieść sprzedaż produktu, takie jak promowanie za opłatą lub uatrakcyjnienie oferty, ale do tych opcji mają dostęp wszyscy użytkownicy portalów sprzedających. Podstawą udanej transakcji, jest na pewno właściwe przedstawienie produktu. Właściwe oraz atrakcyjne, tak aby kupujący chciał go kupić. Istnieje kilka niepisanych zasad, które ułatwiają taki zabieg, a wręcz są wymagane na takich aukcjach, aby sprzedaż szła po naszej myśli. Przedstawię je w tym tekście.

zakupy

Photo athree23/ pixabay

 

Przedstawienie pełnych informacji

Choć wydawać się może, że każdy, kto wystawia produkt na sprzedaż, stosuje się do tej zasady, to tak naprawdę często można spotkać aukcje, gdzie nie są podane wszystkie informacje. Istnieje taka możliwość, żeby skontaktować się ze sprzedającym, w celu uzyskania większej ilość informacji, ale najczęściej osoba, która widzi taką aukcję, przechodzi do kolejnej, bardziej sprecyzowanej. Warto więc skupić się na tym, aby w opisie znalazły się wszystkie kluczowe informacje, które zachęcą klienta do potencjalnego zakupu. Szczegółowy opis będzie bardziej przydatny niż krzykliwe hasła reklamowe, i bardziej przekona kupującego. 

Dobry, konkretny opis

Właściwy opis to taki, który prezentuje korzyść, jaką klient będzie miał, gdy zakupi oferowany przez nas produkt. Opis taki można jednak trochę urozmaicić, tak, żeby prawdziwe informacje przedstawić atrakcyjniej. Warto więc napisać co będzie dla klienta zyskiem, co jest niezwykłego w oferowanym produkcie i dlaczego nasza aukcja jest warta wyboru. Takie informacje mogą się znaleźć pod opisem właściwym, ponieważ zdecydowana większość klientów najpierw na niego zwróci uwagę. Ale dla tych bardziej zainteresowanych, na pewno będzie dodatkowym atutem. Taki krótki opis może zjednać nam niejednego klienta.

zakupy

Photo Preis_King/ pixabay

Właściwie dobrane słowa

Kolejnym ważnym elementem prawidłowego opisu jest właściwie dobrane słownictwo oraz jego poprawność. Choć nie są one w głównej mierze odpowiedzialne za dobrą sprzedaż, ale w niektórych przypadkach ją podniosą. Kluczowe informacje można w opisie pogrubić, tak aby zwrócić na nie uwagę. Każdy potencjalny klient od razu zwróci na nie swoją uwagę. Warto więc podkreślić wszystkie najważniejsze informacje oraz te, które będą dla klienta atrakcyjne i mogą podnieść sprzedaż oferowanego produktu. Ważne jest też użycie zwrotu Call To Action, najczęściej na końcu opisu. Ma on zachęcić do wykonania jakiejś czynności w stronę oferowanego produktu. Ten mały zwrot może wpłynąć na większą ilość transakcji. Natomiast poprawność językowa nadaje aukcji profesjonalizmu.

Odpowiednie zdjęcie

Nie ulega wątpliwości, że zdjęcie jest bardzo ważnym elementem opisu aukcji. Często jest one głównym czynnikiem, który napędza sprzedaż. Wielu osobom zdarza się coś kupić, tylko dlatego, że ładnie wygląda. Dlatego zdjęcie na aukcję powinno być w odpowiedniej kolorystyce oraz naświetleniu, tak, aby jak najlepiej oddać to, jak produkt wygląda w rzeczywistości. Przekłamane zdjęcia mogą zniechęcić kupującego brakiem naturalności. Należy jednak pamiętać, aby za bardzo nie przerabiać zdjęć, gdyż klient na końcu i tak dowie się jak naprawdę wygląda produkt. Zdjęcie najlepiej wykonać na białym tle w oświetleniu dziennym. Będzie ono najbardziej oddawało faktyczny wygląd oferowanego produktu.