marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny – dlaczego warto do niego przystąpić?

Marketing afiliacyjny pozwala firmom lub osobom prywatnym sprzedawać produkt przy niskim budżecie, niskim nakładzie pracy i czasu, przy małym poziomie ryzyka, gwarantując jednocześnie wysoki zwrot z inwestycji, wzrost świadomości marki oraz rozwój biznesu. Co raz więcej firm na całym świecie dostrzega korzyści płynące z marketingu afiliacyjnego i chętnie do takich programów przystępuje. Być może brzmi to za pięknie, ale wszystkie korzyści są wynikiem wysoce ukierunkowanego marketingu, który jest niezwykle skuteczny. 

Zanim zaczniesz działać w programie afiliacyjnym, warto, abyś poznał kilka ważnych wskazówek, aby jak najwięcej czerpać z niego korzyści. Przyjrzyjmy się więc, czym jest program afiliacyjny i  dlaczego warto w niego przystąpić. 

Marketing afiliacyjny – co to jest

 

Jest to jeden z rodzajów marketingu internetowego, który polega na zatrudnianiu ludzi, którzy promują produkty w swoich sieciach odbiorców – na blogu, w mediach społecznościowych, czy na stronie www. Zyskiem jest z góry ustalona prowizja od sprzedaży. Każdy partner ma swój unikalny link, tak aby firma wiedziała, od jakiego partnera pochodzi sprzedaż.

zysk

Photo geralt/ pixabay

Program partnerski – zalety dla firm

Programy partnerskie mają wiele korzyści zarówno dla partnerów jak i firm. Poznajmy je.

Minimalny koszt uruchomienia

Program partnerski nie wymaga dużych nakładów finansowych, ponieważ nie ma tu zespołu ekspertów od marketingu, któremu musimy płacić duże pieniądze. Tak naprawę wystarczy księgowy, który będzie rozliczał partnerów, ewentualnie osoba, do kontaktu z nimi. Nie musimy również wykupywać drogich powierzchni reklamowych, aby reklamować nasze usługi. 

Niskie koszty stałe

Większość działań marketingowych wykonują Twoi partnerzy, więc Ty jedynie musisz mieć osobę, która będzie nimi zarządzać i księgowego, który ich rozliczy. Nie zawierasz z partnerami umowy o pracę, więc tylko płacisz im prowizję od sprzedaży – oni zarobią wtedy, jak ty zarobisz. Ten model marketingowy ułatwia zarządzanie kosztami i nie narusza naszych finansów tak jak na przykład w przypadku reklam PPC, które wymagają płacenia za każde kliknięcie prowadzące do naszej witryny. 

partner biznesowy

Photo Capri23auto/pixabay

Ryzyko jest ograniczone do minimum

Ryzyko utraty pieniędzy jest bardzo niskie, ponieważ płatności dla partnerów są dokonywane tylko i wyłącznie po sprzedaży przez nich produktu. Jest to idealne rozwiązanie dla firm o małym budżecie i takich co wchodzą dopiero na rynek. 

Ukierunkowani odbiorcy

Prowadząc marketing afiliacyjny, możesz kierować zapytania do blogerów, osób posiadających branżowe strony z Twojej dziedziny. W ten sposób zwiększasz szansę na sptrzedaż – osobo odwiedzające te strony będą bardziej zainteresowane zakupem. Dzięki marketingowi afiliacyjnemu możesz zdobyć klientów z całego świata. 

Marketing afiliacyjny – korzyści dla blogerów

Niezależnie od tego czy prowadzisz bloga z zamiarem zarabiania pieniędzy, czy nie z pewnością wiesz, że influencerzy na swoich blogach potrafią zarobić ogromne pieniądze. Nie raz zapewne zaświtała ci myśl, aby również spieniężyć swój blog, właśnie za pomocą afiliacji. Jest to bardzo przyjemny zarobek, bo możemy zarabiać, nawet wtedy kiedy śpimy. 

Poznaj kilka korzyści z programów partnerskich dla Twojego bloga i dla Ciebie.

Jest to dochód pasywny

Jest to jedna z najlepszych rzeczy marketingu afiliacyjnego. Możesz napisać post, artykuł jeden raz, umieścić w nim odpowiednie linki partnerskie i zarabiać na nich kilka lat. 

Aby tak się stało, zapisz się do kilku programów partnerskich, w różnych firmach (optymalnie 3-5). W razie wycofania produktu, upadku firmy, ty nie stracisz ca lego dochodu. Szukaj też cały czas nowych rozwiązań, poszerzaj ofertę. 

zysk

Photo nattanan23/pixabay

Niski koszt rozpoczęcia

Aby zarabiać w programach partnerskich, wystarczy mieć bloga lub stronę internetową, którą możesz założyć nawet za darmo. Ewentualnie możesz wykupić domenę również za niski koszt. 

Możesz działać na wielu płaszczyznach

Wiele firm widz zalety programów partnerskich, więc coraz więcej firm je oferuje. Dlatego masz wielkie pole do popisu, możesz rozszerzać swoją działalność bez ograniczeń. Skup się jednak na 2-5 głównych programach, inne mogą być dodatkowe, które będziesz promował od czasu do czasu. Zbyt duża ilość programów spowoduje wielkie zamieszanie i może Cię przytłoczyć. 

Korzyści dla firm płynące z marketingu afiliacyjnego są ogromne, dlatego coraz więcej firm oferuje programy partnerskie. Gdy produkt jest doskonały, a umiejętności marketingowe partnera są dobre, zarówno firma jak i partner czerpią z niego wielkie korzyści. W przeciwieństwie do zespołu sprzedaży marketing afiliacyjny działa dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego jest tak doskonały!