Opis produktu – jak napisać go zgodnie z zasadami SEO?

opis produktu w sklepie internetowym

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na założenie sklepu internetowego. W takim sklepie internetowym sprzedawcę zastępują opisy produktów. To bardzo istotny, wręcz kluczowy czynnik, które wpływa na decyzje zakupowe nabywców, dlatego warto poświęcić nieco czasu i dowiedzieć się, jak stworzyć opis produktu zgodnie z wytycznymi SEO!

Opis produktu – od czego zacząć?

Zanim zaczniemy wymieniać powody, dlaczego warto wybrać właśnie nasz sklep i zrobić zakupy w sklepie internetowym a nie stacjonarnym, warto zastanowić się, kto jest naszym potencjalnym klientem. W tym celu warto posłużyć się prostym, a jednocześnie bardzo skutecznym narzędziem marketingowym, czyli persona. Persona to wirtualny portret klienta. Stworzenie go polega na dokładnej analizie tego, jakimi cechami, również fizycznymi, charakteryzuje się potencjalny klient naszego sklepu internetowego. Ważne są także jego zainteresowania, potrzeby, język, jakim się posługuje. Wówczas zdecydowanie łatwiej napisać dobry opis produktu. Opis produktu, który naprawdę sprzedaje i to każdy asortyment: ubrania, nieruchomości, buty, kosmetyki, pożywienie, wakacje…

Opis produktu a SEO

Przy tworzeniu każdego opisu produktu na pierwszy plan wysuwa się jego unikalność. Bezwzględnie zabronione jest kopiowanie czy nieumiejętne streszczanie opisów produktów ze stron konkurentów, producentów, a nawet z innych własnych witryn. Może bowiem skutkować to obniżeniem pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Google nie lubi bowiem duplikacji treści. Jeżeli wiemy, już jak ma wyglądać opis produktu od strony tekstowej, warto pomyśleć o optymalizacji treści. Optymalizacja pod SEO oznacza dostosowanie jej do restrykcyjnych wymagań wyszukiwarki. Konieczne jest zatem dobranie odpowiednich słów kluczowych, nasycenie nimi opisu produktu. Koniecznie należy zadbać także o układ: stosować nagłówki, wypunktowania, a także wytłuszczenia, które poprawiają czytelność. Dopełnieniem opisów produktów w sklepie internetowym są wysokiej jakości zdjęcia.