marketing firmy

Pomysły marketingowe po Covid-19

W ostatnim czasie przeżywamy kolejny powrót do normalności. I choć nie jest to koniec epidemii, to cieplejsze miesiące nie sprzyjają tak bardzo zarażaniu się wirusem. Dzięki temu otwiera się coraz więcej branży i gospodarka może znowu się rozwijać. Ruszają hotelarstwo i gastronomia, które najbardziej ucierpiały na wprowadzeniu obostrzeń, mających zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Najbliższy czas będzie sprzyjał odmrożeniu i ożywieniu coraz większej ilości biznesów. Warto więc zapoznać się z najnowszymi sposobami marketingowymi, które można wdrożyć, aby być gotowym na zbliżające się zmiany. Czas ten jest sprzyjający, co wzbudza wiele nadziei na lepsze jutro i coraz prężniejszy rozwój biznesów.

Wydarzenia na żywo i reklama poza domem

Aby uzyskać dobre efekty marketingowe, możemy powrócić do reklamy poza domem, co z racji panujących do niedawna obostrzeń, było niemożliwe. Z badań wynika, że aktualnie wzrośnie popyt na produkty odzieżowe i kosmetyki. A wszystko za sprawą ponownego otwarcia życia towarzyskiego. Teraz może nastąpić duża odmiana i ludzie zaczną masowo podróżować oraz brać udział w wydarzeniach na żywo. Taki stan rzeczy można wykorzystać do własnej promocji. Można wspierać takie wydarzenia, dzięki czemu nasza marka będzie zauważalna przez wielu klientów. Spowoduje to odbudowanie wizerunku firmy, a co za tym idzie, także pozyskanie nowych konsumentów, których stracili przez okres zamknięcia.

festyn

Photo videofan2/ pixabay

Zmiana wizerunku marki na empatyczny

Ten rok był pełen wyzwań, tak dla przedsiębiorców, jak i klientów. Część marek zmieniła swoją strategię, ponieważ ostatnie niepewne czasy wywołały u nich sporo refleksji. Zmiany te skierowane są do klientów, którzy aktualnie borykają się nie tylko z problemem pandemii, ale także zmianami klimatycznymi czy politycznymi. W takim czasie warto cieszyć się z nowych kroków, ale nie powinno się zapominać o tym co się wydarzyło w przeszłości i co może się także powtórzyć. Marki więc powinny uwrażliwić się na klientów, których pandemia dotknęła szczególnie. Warto dostosować przekaz swojej firmy do wrażliwości potencjalnych klientów. Jeśli emocje kojarzące się firmą, są nam bliskie, chętniej sięgamy po jej produkty.

Przejrzysta postawa swojej marki

W tych bardzo trudnych czasach istotną kwestią jest to, jaki głos zabiera marka odnośnie odpowiedzialności społecznej. Duża część społeczeństwa przyjęła prospołeczne nawyki i zamierza się ich świadomie trzymać. Tutaj rodzi się ważne dla marek zadanie, aby stworzyć nowy rodzaj etycznego konsumpcjonizmu, który będzie odpowiadał na bieżące potrzeby. Dla świadomych konsumentów ważne jest, że wybrana przez nich firma popiera na przykład walkę z dyskryminacją lub aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności.

Inwestycja w media społecznościowe

W mediach społecznościowych bardzo łatwo jest wypromować swój produkt lub usługę. Jest to bardzo popularny trend, który ma dużą skuteczność. Mimo ponownego otwarcia na świat klienci nadal będą spędzać sporo czasu na swoich mediach społecznościowych. Ulubione platformy są wciąż chętnie odwiedzane. Najpopularniejsze to oczywiście Facebook oraz YouTube. Reklama na nich przynosi duże efekty. Jednak warto też zainteresować się takimi platformami jak na przykład TikTok. Jego popularność wzrasta bardzo szybko i już dziś może być bardzo korzystnym miejscem do promocji biznesu.

social media

Photo geralt/ pixabay

Zainwestuj w marketing lokalny

Dość nowy termin dla niektórych, jakim jest marketing lokalny, w ostatnich czasach był bardzo popularny, choć może nie przez wszystkich zauważany. Prognozy mówią, że tendencja ta będzie się utrzymywała. Podczas trwania epidemii wzrosło wsparcie i pozytywne nastawienie dla lokalnych przedsiębiorców. Spowodowane to jest ogromnymi stratami, dlatego klienci chętnie wspierali małych i średnich przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli po wprowadzeniu obostrzeń. Warto więc reklamować się w lokalnych mediach, ponieważ pozwoli nam to dotrzeć do nowych klientów, którym zależy na wsparciu lokalnej przedsiębiorczości.