Czym jest storytelling?

storytelling sztuka opowiadania historii

Storytelling, to pojęcie marketingowe, które od wielu lat pojawia się w wielu kontekstach. Wiele firm korzysta z dobrodziejstwa storytellingu i dzięki niemu osiąga wysokie wyniki sprzedażowe. Co kryje się za tym enigmatycznie brzmiącym pojęciem?

Storytelling, co to takiego?

Storytelling nazywany także marketingiem narracyjnym to nic innego jak sztuka opowiadania intrygujących opowieści o marce i jej produktach. Strategię tę wykorzystują najwięksi gracze na rynku, tacy jak Allegro. To oni wiodą prym w opowiadaniu wciągających opowieści, które wpływają na rozpoznawalność oraz zdecydowanie sprawiają, że platforma zakupowa wywołuje pozytywne asocjacje, jest bliższa konsumentom. Storytelling sprawia, że nabywcy chętniej sięgają po produkty bądź usługi marki, z której wartościami się utożsamiają.

Jak wykorzystać storytelling w swoich działaniach?

Każda marka ma swoją historię. Jak powstała? Jakie wartości są dla niej najważniejsze? Kim są ludzie, którzy tworzą tę markę? Jaka idea przyświeca działalności firmy? Wystarczy ubrać te informacje w odpowiednie słowa, by ludzie kojarzyli naszą markę, by stała się ona bliższa konsumentom i bardziej rozpoznawalna. Każdy, kto ma swój sklep internetowy bądź prowadzi działalność, może wykorzystać niezwykłą moc storytellingu. Naturalnie, nie każdy potrafi opowiadać, ale nic straconego. Na rynku istnieje bowiem wiele firm oraz profesjonalnych copywriterów, którzy pomogą wykreować przekonywujące historie o marce!