slogan reklamowy

Jak wymyślić slogan reklamowy?

Oryginalny slogan reklamowy jest najlepszą formą, aby zachęcić klienta do zakupu lub podjęcia współpracy. Hasło reklamowe jest najczęściej używane przez firmy, które chcą pozyskać nowych klientów. Dobrze dobrany może pomóc marce wypromować się oraz ulepszyć jej jakość, poprzez zwiększenie rozpoznawalności marki.

Hasło takie najczęściej jest krótką frazą podsumowującą to czym zajmuje się firma lub opisującym produkt. Nacechowane jest emocjami, które automatycznie będą się kojarzyły z firmą. Slogan jest więc pomocą przy budowaniu i promowaniu marki. A dobre hasło reklamowe może stać się nawet ikoną kultury.

Jak wygląda slogan reklamowy?

Slogan najczęściej ma postać pięciu słów lub mniejszej ich ilości. Informacje, które są w nim zawarte to przede wszystkim to, jakie korzyści odniesie klient z zakupu towaru lub skorzystania z usługi. Hasło takie nie powinno być skomplikowane, a przy tym funkcjonalne. By nadać im głębszego znaczenia, najczęściej stosuje się takie zabiegi językowe jak metafora lub aliteracja. Dobry slogan pomoże wyróżnić się marce i zwrócić uwagę na swoją wyjątkowość na rynku. Popularność haseł reklamowych jest bardzo duża, dlatego ciężko jest stworzyć coś, co będzie naprawdę oryginalne. Na ogólną pozycję marki składa się wiele czynników, ale chwytliwe hasło reklamowe na pewno będzie dużą zaletą.

reklama

Photo Firmbee/ pixabay

Hasło połączone z logo

Do uzyskania najbardziej przebijającego się efektu, można połączyć hasło z logo firmy. Należy jednak pamiętać, że najpierw wprowadza się logo. Dlatego przed rozpoczęciem szukania hasła warto zaprojektować symbol, który będzie reprezentował firmę. Można też pracować nad logo i hasłem jednocześnie, co pozwoli na stworzenie spójnej całości. Bardzo istotne jest, aby oba elementy były ze sobą zbieżne i wzajemnie się uzupełniały. Nie należy także bać się zmiany, i jeśli stwierdzimy, że z biegiem lat nasze hasło stało się nieaktualne, możemy wprowadzić nowe. Dzięki temu procesowi firma pozostaje na rynku i zachowa swoją pozycję. Dlatego warto na bieżąco przyglądać się reklamie swojej marki.

Prostota i skuteczność

Najbardziej skuteczne hasło reklamowe, to takie, które najszybciej zostaje zapamiętane wśród klientów. Slogan jest więc pierwszym wrażeniem odnośnie firmy, jakie odbiera klient. Jego czas jest bardzo ograniczony, dlatego warto całkowicie go wykorzystać. Slogan musi być krótki i treściwy, z jak najmniejszą ilością słów. Nie warto też zawierać w nim trudnych słów, które mogą kojarzyć się z czymś zupełnie innym, niż chcemy przekazać. Czasem można użyć jednego słowa jako całość i wtedy będzie to oryginalne. Z pewnością łatwo odróżnisz się takim hasłem od konkurencji. Idealny slogan reklamowy składa się z krótkiego prostego zdania, nacechowanego pozytywną energią.

Nie spiesz się z tworzeniem hasła

Tworzenie hasła reklamowego zaczyna się od zbierania istotnych informacji o firmie, dla której tworzymy slogan. Następnie wymyśla się kilka haseł, a później drogą dedukcji eliminuje te najmniej korzystne. W tym procesie mogą pomóc znajomi oraz rozmowy prowadzone z klientem. Ewentualne sugestie i poprawki będą bardzo pomoce. Wymyślenie dobrego sloganu reklamowego może potrwać nawet cały dzień. Wybierając wykonawcę hasła, warto wybrać konkretnego twórcę. Nie korzystne jest zatrudnianie pracownika, do którego nie mamy pewności, ponieważ nie stworzy tego, na czym nam zależy. Dlatego warto zapoznać się z portfolio, które większość osób działającej w tej branży posiada.

reklama internetowa

Photo StartupStockPhotos/ pixabay

Do kogo skierowany jest slogan?

Tworząc hasło reklamowe, warto wziąć pod uwagę fakt, czy nasza marka jest tylko lokalna, czy będziemy chcieli dotrzeć z nią do klientów z całego świata. Marka, która znajduje się na rynku międzynarodowym, powinna pamiętać o tym, aby jej hasło reklamowe po przetłumaczeniu na język obcy, nadal brzmiało dobrze. Slogan, który traci swoją unikalność po przetłumaczeniu, jest bezużyteczny. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zatrudnić tłumacza, który zajmie się zmianą hasła na języki obce, nie zmieniając jego przesłania.