linki build seo

Podstawy tworzenia wysokiej jakości linków dla SEO

Budowanie linków to proces, w którym „nakłaniamy” inne witryny internetowe do umieszczania linków do Twoich treści. Temat pozyskiwania dobrych linków jest ważny w praktyce SEO. Każdy marketer i właściciel firmy powinien być nimi zainteresowany, aby zwiększyć autorytet swojej witryny internetowej. 

Po co budować linki?

 

Algorytmy Google są złożone i nieustannie ewoluują. Linki zwrotne są ważnym czynnikiem decydującym o tym, jak wyszukiwarka określa pozycję strony dla konkretnych słów kluczowych.

Tworzenie linków jest jedną z wielu taktyk stosowanych w optymalizacji wyszukiwarek. Linki są informacją dla Google, że Twoja witryna jest wartościowym zasobem wiedzy, wartym cytowania. Dlatego witryny z większą liczbą linków zwrotnych uzyskują wyższe pozycje w rankingu wyszukiwarki. 

google

Photo Simon/ pixabay

Co to jest budowanie linków?

 

Istnieją zarówno dobre jak i złe metody budowania linków zwrotnych do Twojej witryny internetowej.  Jeżeli zależy Ci na długo terminowym zyskom z witryny, powinieneś tylko i wyłącznie budować linki w naturalny sposób. Całkiem powinieneś porzucić myśl o kupowaniu linków lub zdobywać je różnymi manipulacyjnymi metodami (może to spowodować całkowite wykluczenie Twojej witryny z wyników wyszukiwania). 

Musisz wiedzieć, że naturalne budowanie linków jest bardzo czasochłonne i trudne. Warto też wiedzieć, że link linkowi nierówny. Link ze strony cieszącej się renomą, będzie o wiele korzystniejszy niż link z nowopowstałej witryny. Jednak są one o wiele trudniejsze do zdobycia, jednak nie niemożliwe. 

Z tego krótkiego przewodnik dowiesz się jak budować linki wysokiej jakości w naturalny sposób, bez naruszania zasad Google. Budowanie linków jest niezbędne, aby osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. 

Dlaczego budowanie linków jest ważne dla SEO?

 

Tworzenie linków jest ważne, ponieważ jest głównym czynnikiem wpływającym na ranking stron www.  Na przykład sprzedajesz sztuczne kwiaty. Konkurujesz więc z producentem sztucznych kwiatów. Jednym z czynników umieszczających witrynę wyżej w wyszukiwarce jest to ile razy nasza strona, jest wymieniana w linkach na innych stronach.  

Strategie Link Buildingu

 

Istnieje wiele strategii budowania linków, dzięki którym zewnętrzne witryny internetowe zawierają linki do Twojej witryny. 

Tworzenie i promocja treści

Twórz atrakcyjne, unikalne i wysokiej jakości treści, do których ludzie w naturalny sposób będą chcieli się odwoływać i do których będą się odnosić, a także informuj o nich. Musisz rozpowszechniać informacje, zanim będziesz mógł oczekiwać, że ktoś znajdzie Twoje treści i linki do nich!

Recenzje i wzmianki 

Komentuj popularnych blogerów, wpływowe osoby z Twojej branży. W komentarzu możesz również umieścić link do swojej strony, produktu. 

Linki od znajomych i partnerów

Poproś znajomych i osoby, z którymi pracujesz, o umieszczenie linków do Twojej witryny. Linki z witryn należących do tej samej branży lub niszy, co Twoja witryna, będą miały większą wartość niż linki z losowych, niepowiązanych witryn.

Utworzenie wielu linków może zająć trochę czasu, ale bądź cierpliwy i pamiętaj, że skróty takie jak kupowanie linków są sprzeczne z wytycznymi Google i mogą być katastrofalne dla SEO. Nie ryzykuj.

 

seo

Photo Tumisu/ pixabay

Twórz linki za darmo dzięki budowaniu linków wewnętrznych

 

Istnieje łatwy, niedoceniany sposób tworzenia linków do stron, dla których próbujesz poprawić rankingi w wyszukiwarkach. Jest to metoda, nad którą masz całkowitą kontrolę: budowanie linków wewnętrznych.

Próbując ustawić stronę internetową w rankingu, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników:

Anchor Text – Jedną z najważniejszych rzeczy, które wyszukiwarki uwzględniają podczas oceniania strony, jest faktyczny tekst, którego strona linkująca używa do mówienia o Twoich treściach. Więc jeśli ktoś poda link do naszej witryny Reczniezdobionekubki.pl z tekstem Ręcznie robione kubki, pomoże nam to uzyskać wysoką pozycję w rankingu dla tego słowa kluczowego.

Jakość strony z linkiem – Kolejnym branym pod uwagę czynnikiem jest jakość strony, z której następuje odsyłacz; Wyszukiwarki pozwalają, aby linki z zaufanych stron o wysokiej jakości miały większe znaczenie w podnoszeniu rankingów niż wątpliwe strony i witryny.

 

Strona, na którą jest skierowany link – często, gdy ludzie mówią o Twojej witrynie, będą wskazywać na stronę główną. Utrudnia to poszczególnym stronom osiągnięcie wysokich rankingów (ponieważ tak trudno jest im wygenerować własną wartość linków). 

To są wszystkie elementy, których nie możemy kontrolować, próbując skłonić inne witryny do umieszczania linków do nas. Możemy jednak kontrolować wszystkie te elementy, tworząc linki do naszych własnych stron z naszej własnej treści. 

Określ, jakiego tekstu zakotwiczenia użyć

Zdecyduj, na którą stronę chcesz skierować tekst kotwiczący. Upewnij się, że jakość i zawartość strony z linkami jest wysoka. 

Budowanie linków zewnętrznych do Twojej witryny jest ważne, ale skupiając się bardziej na optymalizacji tych linków wewnętrznych, możesz tworzyć wysokiej jakości linki wewnętrzne z bogatym tekstem kotwicy do odpowiednich stron, co zapewni Ci niezrównany wzrost pozycji w rankingu (za darmo!).

komputer

Photo fancycrave1/ pixabay

Narzędzia i wskazówki do tworzenia linków wewnętrznych

Jak więc budować te świetne linki wewnętrzne? Cóż, możesz skonfigurować system łączenia stron w kilku prostych krokach:

Badanie słów kluczowych w budowaniu linków – Po pierwsze, musisz skorzystać z narzędzia do badania słów kluczowych, aby zaproponować wiele słów kluczowych, które są zarówno trafne, jak i popularne.

Przypisz słowa kluczowe do treści – Następnie musisz strategicznie pogrupować słowa kluczowe, tworząc przyjazną dla wyszukiwania architekturę informacji.

Połącz strony za pomocą ukierunkowanego tekstu kotwicy – Ostatnim krokiem jest zastosowanie badań słów kluczowych do inteligentnego łączenia; robisz to, łącząc się z treścią za pomocą znalezionych słów kluczowych.

Kluczowe jest wykonanie trzeciej pozycji. Musisz mieć pewność, że tworzysz linki do właściwych stron z odpowiednim tekstem kotwicy.