blog

5 prostych kroków do zarabiania na wirusowych treściach blogowych

„Wirusowe blogowanie” wcale nie różni się od zwykłego blogowania. Słowo wirusowe bierze się stąd, że szybko zyskują popularność. Treści wirusowe są często spontaniczne, szokujące, zabawne, dziwne lub poruszające. 

Jeżeli piszesz teksty, wiesz, że nigdy nie masz gwarancji, że to, co napiszesz, zyska dużą popularność i że ktoś to w ogóle przeczyta. Masz zapewne obawy, że nie wybijesz się spośród milionów, jak nie miliardów pisanych w internecie treści każdego dnia. 

Z artykułu dowiesz się, jak pisać wirusowe treści i jak na nich zarobić. Obecnie witrynę internetową możesz uruchomić w mniej niż godzinę i za małe pieniądze. To znacznie ułatwi ci sprawę. Co więcej, nie musisz się na tym znać, ponieważ wszystko jest intuicyjne, a w internecie jest wiele filmików, które również poprowadzą cię krok po kroku. 

komputer

Photo by picjumbo_com/ pixabay

Wirusowy blog – o czym?

Musi to być z pewnością co, co spodoba się odbiorcom. Mogą to być na przykład memy, śmieszne filmiki, ale również ciekawe treści, którymi ludzie się interesują. Mogą to być wszelkiego rodzaju porady, blog zdrowotny, czy najważniejsze informacje sportowe. Musisz znaleźć taką dziedzinę, aby mieć pewność, że znajdzie odbiorców. 

Czego będziesz potrzebować?

Przede wszystkim nazwy domeny, a następnie serwera, na którym ją umieścisz. Większość z dostępnych stron hostingowych oferuje domenę opartą na WordPress. Dodatkowo, aby wypromować wpisy i aby stały się one wpisami zarabiającymi, czyli popularnymi, warto mieć konto na:

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Jednak, aby zarabiać na stronie, musisz móc umieszczać tam reklamy. Do tego służy konto AdSense lub inne konto sieci reklamowej. Jeżeli będziesz umieszczać filmiki warto mieć kanał na YouTube. 

Wirusowe treści – jak to działa?

 

Koncepcja jest bardzo prosta, jednak wymaga zaangażowania i trochę poświęcenia z Twojej strony. Musisz stworzyć blog, który przyciągnie swoją treścią grono odbiorców. Bardzo przydatnym narzędziem do promowania i generowania ruchu na stronie jest ContentStudio. Po odpowiednim skonfigurowaniu programu będziesz mógł kierować ruch do swojej witryny, w takiej ilości, jakiej potrzebujesz. 

Gdy internauci pojawią się na Twojej stronie, zapewne niektórzy klikną reklamy, które dostarczy ci AdSense lub inny reklamodawca. Jednak AdSense dostarcza reklamy, dopasowane do treści, co daje większe szanse na klikalność, a o to chodzi, ponieważ będziesz zarabiał na każdym kliknięciu reklamy. Działa to naprawdę dobrze, jednak drogą do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy płaceniem za ruch (program jest płatny, inne pozyskiwanie ruchu też jest płatne), a otrzymywaniem wynagrodzenia za reklamy. 

komputer

Photo StockSnap/ pixabay

Jak zacząć – krok po kroku

Jeżeli uważasz, że to nie dla Ciebie i się w tym nie odnajdziesz, możesz opuścić artykuł już teraz. Jednak jeżeli temat Cię zainteresował, czytaj dalej. Dowiedz się, jak zbudować potężnego bloga, który będzie dostarczał Ci regularnej gotówki. 

Skonfiguruj blog WordPress

Najpierw wybierz hosting, gdzie umieścisz stronę. Godnym polecenia jest www.lh.pl. Ceny nie są wygórowane, a proces konfiguracji jest ładnie wyjaśniony. Znajdź fajną wolną domenę dla Twojego bloga. Najlepiej niezbyt skomplikowaną i dająca się zapamiętać. Najlepiej jeżeli będzie to domena .pl, .com, .net, .eu, chociaż nie jest to warunkiem koniecznym.  Następnie musisz wykupić miejsce na serwerze (jest to opłata raz na rok). Kupując domenę i hosting pamiętaj, aby zaznaczyć opcję z WordPress. 

Po wykupieniu domeny i zainstalowaniu WordPresa (filmiki jak to zrobić znajdziesz na YouTube, tak samo jak proces zakładania strony na lh.pl lub innym hostingu).  Po wykonaniu tych czynności skorzystaj z bezpłatnego motywu WordPress, na przykład SuperMag lub Socially Viral. 

Konfiguracja stron społecznościowych

Naprawdę ważne jest, aby tworzyć strony mediów społecznościowych dla swojej witryny, aby treść była udostępniana odbiorcom. Gdy będziesz mieć dużą liczbę obserwujących, będziesz regularnie uzyskiwać spory ruch. 

Skonfiguruj więc stronę na Facebooku, konto na Twitterze i konto Pinterest z nazwą bloga.

Wypełnij bloga treściami wirusowymi

Gdy Twój blog WordPress i strony w mediach społecznościowych będą gotowe, nadszedł czas, aby umieścić na swoim blogu super treści. Można to zrobić na dwa sposoby.

Możesz ręcznie wyszukiwać odpowiednie i dobre tematy w Internecie, pisać artykuły zawierające ponad 2500 znaków ze spacjami, każdy  ze zdjęciami lub treściami video odpowiadającymi treści. Następnie publikuj je na swoim blogu. Dobrze jest, jeżeli są to minimum 3 teksty dziennie.

Drugim sposobem jest skorzystanie z ContentStudio, który będzie automatycznie publikował treści na blogu i w mediach społecznościowych. Jednak program obsługuje język angielski, ale będziesz mieć możliwość przetłumaczenia tego w translatorze, poprawy gramatycznej i zamienienia treści na stronie.

Możesz do tego stworzyć poboczny blog, bez reklam tylko do pozyskiwania treści. 

Inną opcją jest również zatrudnienie copywritera, który stworzy ci profesjonalne treści. Może to być korzystniejsze niż program, jednak będziesz musiał sam publikować treści w social mediach lub również poprosić kogoś o pomoc. 

social

Photo narciso1/ pixabay

Uzyskaj płatny ruch

Lepszym rozwiązaniem jest promowanie całej strony niż poszczególnych postów. Możesz wykupić reklamę na Facebooku, która będzie kierować do Twojego bloga. Fajną, dobrze działającą metodą, a przede wszystkim darmową jest prowadzenie kanału na YouTube. Możesz tam zamieszczać filmiki dotyczące umieszczanych postów.  Pod filmem wklej link do artykułu. Zwiększy to ruch na stronie. 

Śledź stronę

Z czasem zobaczysz, że niektóre teksty są chętniej udostępniane od innych. Zapisuj je i twórz teksty odpowiadające tej tematyce. To również zwiększy ruch na stronie. 

Jeśli zastosujesz się do 5-etapowego planu przedstawionego powyżej, na pewno będziesz w stanie zarobić sporo pieniędzy na wirusowym blogowaniu. Coraz więcej takich witryn pojawia się każdego dnia, a kiedy sprawdzisz ich statystyki ruchu, zdziwisz się, jak szybko się rozwijają.

Więc ta metoda nigdy się nie zestarzeje, ponieważ my, ludzie, jesteśmy zawsze spragnieni świeżych, ciekawych historii. Uzyskanie ogromnego ruchu będzie wymagało pewnego wysiłku, ale jeśli będziesz konsekwentny, możesz zbudować biznes z regularnym dochodem.